Zielona kawa – czy rzeczywiście wspomaga odchudzanie?

Zielona kawaInformacje na temat działania zielonej kawy.

Ekstrakt z zielonej kawy jest wyciągiem z nieprażonych, zielonych ziarna kawy. Ekstrakt z zielonej kawy jest wykorzystywany jako suplement odchudzania, jak również można go spotkać jako składnik innych produktów odchudzających. Jego skuteczność i mechanizm działania początkowo był przedmiotem sporów.

Istnieje wiele dowodów na działanie zielonej kawy, jednak jakość dowodów jest słaba. W 2014 jedne z podstawowych badań ukazujące korzyści ze stosowanie zielonek kawy zostały podważone, gdyż pewna firma sponsorowana badania i nie były one przeprowadzone rzetelnie.
Ekstrakt z zielonej kawy jest sprzedawany pod różnymi nazwami handlowymi.

Wpływ zielonej kawy na zdrowie

W 2011 roku badania wykazały wstępny dowód na to, że ekstrakt z zielonej kawy wspomaga utratę wagi, jednak jakość dowodów była niewystarczająca. Ta recenzja spojrzał na trzech randomizowanych badań klinicznych opublikowanych ekstraktu kawy zielonej z, w sumie 142 uczestników, i znalazłem mały wpływ. Przegląd stwierdził, że potrzebne są bardziej rygorystyczne próby z dłuższym czasem trwania do oceny skuteczności i bezpieczeństwa stosowania zielonej kawy jako uzupełnienie utrata masy ciała. Uczestnicy badań zostali pouczeni, aby ograniczyć ich diety i zwiększenie ich wykonywanie poza przyjęciem suplementu. Opis jednych ze szczegółowych badań znajdziesz: TU

Działania niepożądane

Trzy badania kliniczne nie wykazały żadnych działań niepożądanych

dr ozW kwietniu i wrześniu 2012 roku, Dr Oz Show przedstawił ekstrakt kawy zielonej i przeprowadził własne badania naukowe.
Znormalizowany suplement – Svetol został po raz pierwszy wprowadzony do obrotu jako suplement diety w 2002 roku. Do roku 2005 był to aktywny składnik CoffeeSlender, popularnego produktu odchudzającego w Norwegii. W 2006 na Konferencji Zdrowych Składniki Europy otrzymał Brązową Nagrodę w kategorii najlepszych składników.

Svetol jest jednym z dwóch marek ekstraktu z zielonej kawy, które są znormalizowane, zawiera co najmniej 45% kwasu chloro genowego. W 2013 Europharma dodaje Svetol do swojej linii. Od 2013 r Svetol jest numerem jeden jako suplement wyszczuplający w USA oraz jest używany jako składnik w 100 innych produktach w Ameryce Północnej.

Kontrowersje

Magazyn Fortune ogłosił w czerwcu 2014, że korzyści ze spożywania ekstraktu z zielonych ziaren kawy zostało w dużej mierze obalone przez badania naukowe i że ekstrakt zielonej kawy jest przedmiotem wprowadzających w błąd reklam produktów odchudzających.

W maju 2014 r Federalna Komisja Handlu oskarżyła producentów na Florydzie którzy reklamowali produkt o nazwie Clean Green Coffee o oszukiwanie konsumentów przez fałszywe obietnice utraty masy ciała.

W dniu 17 czerwca 2014 r podkomisja Senatu USA w sprawie nauki i Komitet Transportu przeprowadziły rozprawy w celu omówienia produktów odchudzających i ochrony konsumentów. W czasie rozpraw, ekstrakt kawy zielony był często cytowany jako przykład „fałszywego „produktu sprzedawanego konsumentom. Kiedy dr Oz. bronił ekstraktu z zielonej kawy i innych produktów odchudzających, senator McCaskill stwierdził, że „społeczność naukowa jest prawie monolityczna przeciwko tobie w kategoriach skuteczności trzech produktów, które nazywają cudami”. W czasie rozpraw Dr Oz stwierdził: „Ja osobiście wierzę w suplementy jak zielona kawa i będę je namiętnie badać. Zdaję sobie sprawę, że nie ma naukowych dowodów, ale jednak moim widzom radzę korzystać z nich podobnie jak ja sam i moja rodzina.

Czy zielona kawa rzeczywiście odchudza?

Należy podejść do tego tematu z należytym rozsądkiem. Wiele osób szuka „magicznych” tabletek dzięki którym zrzuci zbędne kilogramy bez żadnego wysiłku, ale nie ma się co oszukiwać, ponieważ takie tabletki po prostu nie istnieją. Badania kliniczne nie są jednoznaczne. Wiemy na pewno, że zielona kawa posiada w składzie kwas chlorogenowy oraz kofeinę, przez co przyspiesza przemianę materii. Biorąc same tabletki bez ćwiczeń i diety uzyskamy utratę wagi, ale nie będzie to spektakularna przemiana.

Jeśli chcemy uzyskać jak najlepszy efekt – zrzucić wagę szybko i czuć się dobrze najlepiej połączyć odpowiednie ćwiczenia, zbilansowaną dietę i bezpieczne tabletki na odchudzanie. W ten sposób osiągniemy efekt na 100% – jeśli będziemy konsekwentni. Możemy to porównać do osób, które ćwiczą na siłowni, one również mają własną dietę, dobrane ćwiczenia i suplementy, ale ich celem jest zbudowanie masy mięśniowej. Z odchudzaniem jest tak samo, stosujemy tylko inną dietę, inne ćwiczenia i zupełnie inne suplementy, które mają przyspieszyć cały proces i poprawić efekty.

Pamiętajmy również, żeby każde suplementy czy to na masę czy na odchudzanie kupować jedynie od sprawdzonych dostawców. Jedynie w ten sposób będziemy mieli pewność, że suplementy pomogą a nie zaszkodzą. Na straganach często rozprowadzane są podróbki tego rodzaju suplementów, których skład nie ma nic wspólnego z oryginałem. Wiele osób szuka sposoby na łatwy zarobek trując innych ludzi. Dbajmy o swoje zdrowie.

kupzielonakawe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *