Właściwości odżywcze zielonej kawy

zielonakawaefektyRozmaite specyfiki, które są w stanie nieco ułatwić nam walkę ze zbędnymi kilogramami, a przynajmniej sprawić, że będzie ona zdecydowanie bardziej efektywną, cieszą się dość dużą popularnością. Każdy kto jest na początku swojej drogi i walczy o zdrowie oraz wymarzoną sylwetkę, ma szansę znaleźć produkt idealny dla siebie.

Na uznaniu ostatnimi czasy zyskała zielona kawa. Zielona kawa jest niczym innym, jak niepalonymi dojrzałymi bądź niedojrzałymi ziarnami kawy z gatunku Robusta. Od kawy, która gości w naszym życiu niemal codziennie różni ją przed wszystkim to, że ze względu na niepoddanie procesowi obróbki prowadzącej do uzyskania znanej nam formy, zawiera o wiele więcej kwasu chlorogenowego. Substancji, która ostatnimi czasy jest niemalże prawdziwą rewolucją w odchudzaniu.

A to dopiero początek cennych właściwości, o jakich można mówić względem zielonej kawy. Oczywiście należy zaznaczyć fakt, że to nie kawa zielona sama w sobie odchudza, lecz sprzyja odchudzaniu i wspomaga utratę zbędnych kilogramów, co często mylą osoby zaczynające dbać o swoją sylwetkę i gdy nie pojawiają się efekty, czują się zawiedzeni.

Zielona kawa  została wielokrotnie przebadana, dzięki temu potwierdzono i udowodniono natomiast naukowo, że zawarty w niej kwas chlorogenowy sprzyja mniejszej absorpcji glukozy względem spożywanych pokarmów o około 7%. Efekt ten ponadto obserwowano zarówno u ludzi cieszących się dobrym zdrowiem, jak i u diabetyków. Osoby, które swoją dietę i zmianę stylu życia wspomagały spożywaniem zielonej kawy, w tym samym czasie traciły nawet dwukrotnie więcej z nadprogramowych kilogramów, w porównaniu do tych, które piły tradycyjną kawę.

Należy jednak uwzględnić również fakt, że zielona kawa nie wykazuje działania przy diecie wysokotłuszczowej. Kwas chlorogenowy ma więc szansę i to dużą, wspomóc trudną walkę w drodze do wymarzonej sylwetki, ale tylko w przypadku ograniczenia tłuszczy, które dotąd były spożywane. Kolejną ważną właściwością zielonej kawy, a to za sprawą zawartego w niej kwasu chlorogenowego, jest działanie antynowotworowe. Kwas chlorogenowy należy do polifenoli. Są to antyutleniacze, które doskonale radzą sobie z unieszkodliwianiem wolnych rodników. Co więcej, radzą sobie zdecydowanie lepiej niż kwas askorbinowy, czyli doskonale znana nam witamina C.

Na rynku  możemy znaleźć całe mnóstwo suplementów diety zawierających zieloną kawę. Jednym z nich jest Green Coffee 5K. Bardzo wysoka dawka wyciągu z zielonej kawy. Zaledwie jedna tabletka dziennie jest wstanie korzystnie wpłynąć na proces odchudzania, poprawić metabolizm, jak i dodać energii. Jest to pewne źródło surowca oraz najwyższa jakość, na którą warto postawić. Green Coffee 5K wpływa także na wzmocnienie układu odpornościowego oraz opóźnianie się procesów starzenia.

kupzielonakawe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *