Jak schudnąć 10kg bez efektu jojo?

optymalneZarówno nadwaga, jak i otyłość to stan, który pośrednio, a nawet bezpośrednio zagraża naszemu zdrowiu. Nawet jeśli większa masa ciała nie przeszkadza nam ze względów estetycznych, a powiedzenie „więcej ciała do kochania” wywołuje uśmiech na twarzy i nie motywuje do odchudzania się, to organizm z czasem daje nam dość boleśnie o sobie znać. Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie jak schudnąć 10kg albo i więcej ten artykuł jest dla Ciebie!

Jak zatem szybko schudnąć? To dość trudna i uciążliwa droga, ale cel jest możliwy do osiągnięcia. Nie potrzeba radykalnych zmian. Na początek wystarczy racjonalna dieta, zmiana nawyków żywieniowych oraz codzienna aktywność fizyczna. Zaleca się zmniejszenie podaży kalorii. Spożywanie pięciu, a nawet sześciu posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu lecz w mniejszych porcjach.

Do tego ruch, co najmniej trzy razy w tygodniu po 30 minut. Na początek mogą to być zwykłe spacery. Doskonale sprawdza się też pływanie, które nie obciąża nadmiernie już zbyt wiele ważącego ciała, zmagającego się z nienaturalnym obciążeniem. Zarówno dieta, jak i aktywność fizyczna musi być dostosowana do naszych możliwości oraz potrzeb.

Ponadto warto skorzystać z pomocy dietetyka, który ułoży codzienny jadłospis zgodnie z naszymi upodobaniami, biorąc pod uwagę przebyte, jak i aktualne schorzenia, przyjmowane leki oraz przede wszystkim, prowadzony tryb życia i zapotrzebowanie kaloryczne. Trener osobisty pomoże natomiast w ułożeniu treningu, który będzie miał na celu redukcję tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, zbędnej wagi. W sposób zdrowy, pewny i bezpieczny.

Możemy dodatkowo posiłkować się suplementami diety pamiętając jednak, iż mają one na celu wspomóc naszą walkę o wymarzoną sylwetkę, ale nie mogą stać się zamiennikami zrównoważonej diety i aktywności fizycznej. To nie substytut lecz dodatkowa pomoc.

Nadwagi może się pozbyć każdy, niezależnie od wieku, liczby dodatkowych kilogramów, z którymi się zmaga, schorzeń, z którymi się boryka.

Kluczem do sukcesu jest systematyczność, regularność i motywacja do działania oraz cierpliwość. I szybciej weźmiemy się za pracę nad swoim organizmem i to w sposób właściwy, tym szybciej przyjdą oczekiwane efekty, a zmora każdego kuracjusza czyli niepożądane jojo, z pewnością nam nie grozi.

kupzielonakawe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *