Efektywne odchudzanie z odrobiną motywacji

zielonakawanaodchudzanieMotywacja to element, który jest jedną ze składowych każdego przyszłego sukcesu. Także odchudzania się. Jeśli nam jej brak, nawet najlepsza dieta, ćwiczenia fizyczne i każdego rodzaju pomoc, pójdą na marne, a nasze działania obrócą się przeciwko nam.

Biorąc się za odchudzanie bardzo często popełniamy te same błędy. Przede wszystkim zbyt ufnie podchodzimy do wieści o kolejnym cudownym specyfiku, jak i diecie, która gwarantuje, że za kilka dni cellulit zniknie, waga spadnie, a nasz brzuch będzie płaski niczym deska, umięśniony niczym kaloryfer.Tak naprawdę trzeba postawić sprawę jasno. Nie istnieją diety cud, tabletki cud i żadne magiczne sposoby.

Odchudzanie się to długotrwały i trudny proces. Faktycznie znajdziemy sporo radykalnych diet, które pozwalają w krótkim czasie zrzucić sporo kilogramów, ale efekty uboczne w postaci wycieńczenia organizmu bądź efektu jojo, są niemożliwe do uniknięcia. Nie warto zatem próbować.

Na samym początku musimy wyznaczyć sobie konkretny cel i porozmawiać o nim z najbliższymi. Nie zakładajmy od razu, że za miesiąc zyskamy modelową figurę. Postawmy sobie realny cel, a bliscy niech nas wspomagają. W ten sposób łatwiej będzie wytrwać, a małe kroki do przodu zmotywują do działania.

Ogromną motywacją do działania są inni. Po pierwsze ci, którzy swoim wyglądem i pracą udowodnili, że się da. Po drugie ci, którzy podobnie, jak i my są na początku drogi. Samemu trudno wytrwać w postanowieniach. O wiele łatwiej jest wtedy, gdy znajdziemy kogoś, a nawet grupę osób, które także toczą walkę ze swoimi kilogramami. Motywują nas efekty innych. Nie chcemy być gorsi i nie chcemy pozostawać w tyle, więc nawet w chwilach kryzysu, chętniej podejmujemy kolejny krok.

Kolejny ważny krok, to poważne podejście. Wiele osób decyduje się na odchudzanie bez przekonania. Mówią sobie, że jak schudną to świetnie. Jeśli się nie uda, nie będzie tragedii. W ten sposób nie da się zyskać motywacji i nie uda się schudnąć. Banalna rada, ale poważne podejście, wyznaczenie konkretnego celu i konsekwentne dążenie do niego powoduje, że jest nam zdecydowanie łatwiej osiągnąć ów cel. Zacznijmy od małych kroków, ale w ogóle wystartujmy. Nowy strój do biegania, sportowe słuchawki, jadłospis od dietetyka i indywidualny plan ćwiczeń pójdzie na marne i nie będzie motywujący, jeśli teoria nie przerodzi się w praktykę.

kupzielonakawe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *