Czy warto stosować suplementację?

SuplementyW dzisiejszych czasach rynek suplementów ma się bardzo dobrze nie tylko w naszym kraju, ale praktycznie na całym świecie. Jeśli chcemy rozwiązać problem braku witamin, łysienia, nadwagi czy potencji, na wszystko znajdziemy rozwiązanie. Suplementy to również środki dla osób, które chcą zbudować masę mięśniową. Czy suplementacja jest dzisiaj konieczna? Warto przyjrzeć się temu co spożywamy, czy w naszej codziennej diecie znajdziemy wystarczającą ilość składników odżywczych, witamin i mikroelementów?

Obecne pożywienie, które dostajemy w sklepach nie jest najlepszej jakości. Praktycznie każdy producent czy przetwórca nastawia się obecnie na ilość, a nie na jakość. W związku z tym do jedzenia dodawane są różnego rodzaju ulepszacze, barwniki, konserwanty a do tego sztuczki, które mają na celu zwiększenie wydajności produktów. W związku z tym składniki odżywcze zawarte w takim pożywieniu nie są dostępne w takiej ilości jak kiedyś.

Warto zwrócić też uwagę na to, że suplementacja jest zalecana dla kobiet w ciąży, oczywiście powinno to być uzupełniane już w momencie gdy planujemy ciąże, a nie gdy już jesteśmy w ciąży. Dlaczego dbamy o siebie jedynie w czasie ciąży, a nie w całym okresie naszego życia? Warto pomyśleć o swoim zdrowiu i zacząć uzupełniać braki. Oczywiście suplement suplementowi nie równy, warto stosować jedynie naturalne suplementy z zaufanego źródła.

kupzielonakawe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *